2 Ocak 2014

ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK _ Uğur Koşar

''Kendine derinden saygı duy ve kucakla. Çünkü sen Allah'ın özenerek yarattığı, ruhuna ruhundan üflediği özel bir varlıksın!''       Merhaba yeni bir yıl, merhaba yeni değişimler, uyanışlar! Herşeyin O'ndan geldiğine inanarak ve O'na sonsuz şükürler ederek başlıyorum... Ne düşünürsek onu yaşıyoruz biz bu hayatta! O yüzden ben gelecek günlerin hep iyi ve güzel olacağına inanarak başladım bu yıla, bu yeni sabaha. Yeni yılın ilk postunda, özel ve güzel bir şeyler paylaşmak istediğimden; bu güzel kitabı bitirmeme rağmen yazmayı geciktirdim. İnsanın kendini bulmasını sağlayan, özüne dönmesine, etrafına dikkatlice bakmasına ve hayatı olduğundan yada görmek istediğimizden daha başka görmemize sebep olan bu kitap benim için öyle özel bir yerde ki! İyiki bu kitap yazılmış ve bende okuyabilmişim demekten öteye geçemiyorum maalesef! Canım kitabım artık o benim baş ucu kitabım! Elimin uzanabileceği her yere bir tane bu kitaptan koymak istiyorum! Hep okuyayım hep kendime geleyim istiyorum! Hepimizin okumasını yürekten istediğim bir kitap. Kütüphanenizde olsun. İnsan okumaya başladı mı elinden bırakamıyor. Bağlanıp kalıyor. Yüreği temizleniyor, yaşadığı hayat tat vermeye başlıyor...
       Kitabımızı özetlemek zor. Zaten kendi hayatın yaşamın, yaşamanın bir özeti. Sadece şunu belirtmek istiyorum: Okumanızı yürekten tavsiye ediyorum. Okudukça bir kitabın sizi nasıl değiştirdiğini göreceksiniz. Mutlu olacaksınız!

''Hz. Mevlana da, '' Birisinin kalbinde taht kurmak, sevgisini kazanmak istiyorsanız, öylesine sevmelisiniz ki, benliğinizi bırakıp adeta o olmalısınız'' diye anlatır hakiki muhabbeti.''

Bakıyorum, düşünüyorum da bizim için sevgi ne? Sevmek birine gönülden bağlı olmak ne? Yakından sahit olduğumuz, insanlar arasındaki sevgi bağı bile o kadar incecik ki her an kopmaya hazır. Çünkü bir sürekli birbirimizde bir eksiklik arıyoruz. En ufak olumsuzlukta karşımızdakini yerden yere vurmayı tercih ediyoruz. Sevmek bu kadar basit mi?


''Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa: 
Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar.''

Bazen susmak nasılda ızdırap oluyor bize, cevap veremedikçe içimizdeki hiddet nasılda büyüyor! Karşımızdakinin ağzının payını vermek için nasılda deli oluyoruz. Peki o an veremediysek ya yanımızda yoksa. İşte o zaman: Nasılda hırçınlaşıyoruz, insanlara tahammülümüz azalıp herşeyi kırıp dökmeye başlamıyor muyuz? Peki bu durumun en çok kime zararı var. Keşke düşünebilsek. Her durumda bizim zararda olduğumuzu anlayabilsek.

''Sen huzur nedir bilir misin?
Huzursuzluğun içinde Allah'ı görüp O'na sıkıca sarılmaktır...''

O'nu bulabilmek ve O'nda kalabilmek dileğiyle...


4 yorum:

 1. En kısa zamanda alıyorum. Çok güzel belirtmişsin canım.

  YanıtlaSil
 2. canımmm
  ne kadar güzel anlatmışsın
  şu an bu kitabı okumadan okumak ve hatta birkaç arkadaşıma hediye etmek istedim
  bu ne kadar güzel bir hediye olur sahii
  iyiki tanıttın bu kitabı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ve ben seni mimledim nerelerdesinnnnnn

   Sil
 3. haftasonu kitapçıda görüp çok karıştırdım içini. iyimiş demek ki. bi bakıyim artık.
  :)

  YanıtlaSil